بلومبرگ در روز پنجشنبه گزارشی ارائه داد که بر اساس آن اکسان*موبیل (ExxonMobil)، بزرگترین کمپانی نفت*وگاز آمریکا با همکاری یک شرکت مستقر در دنور به نام Crusoe Energy Systems به صورت آزمایشی در حال تبدیل انرژی تلف شده یا مشعل*سوزی به برق مورد استفاده برای استخراج بیت کوین است.


همچنین در ادامه این گزارش اینگونه آمده است که که این شرکت نفتی هم*اکنون در داکوتای شمالی، ایالات متحده، یک آزمایش گاز به بیت*کوین(gas-to-Bitcoin) را اجرا می*کند، اما وجود چنین پروژه*ای هنوز توسط خود شرکت تأیید نشده است.


و در ادامه «کالی کاونس»، رئیس شرکت Crusoe Energy Systems در این رابطه توضیح می*دهد که با استفاده از این روش فوق*العاده می*توان دو مشکل را به صورت همزمان برطرف کرد؛ مصرف بیش از اندازه انرژی برای استخراج بیت کوین و مشکل انرژی رها شده، گاز مشعل برای صنعت انرژی.


شرکت های بزرگ نفتی مانند اکسون و بی پی(BP) معمولاً با شعله ور کردن گاز ناخواسته، آن را از بین می برند. در نظر گرفته می شود که این عمل برای محیط زیست مضر است. زیرا به گرمایش جهانی کمک می کند.


و همچنین لازم به ذکر است که در این آزمایش از 18 میلیون فوت مکعب گاز استفاده می شود تا انرژی استخراج بیت کوین را تامین کند که در غیر این صورت این گازها، وارد جو می شدند .