✅ رکورد تعداد آدرس های بیتکوین‼️


⭕️ از آنجایی که بیت کوین یک شبکه کاملا غیر متمرکز است، میزان فعالیت در آن را می*توان با معیارهای مشخصی مانند تعداد آدرس*ها، میزان ارسال BTC از سوی ماینرها و تراکنش*های درون شبکه*ای محاسبه کرد. یکی از این معیارها، تعداد آدرس*های والت فعال این شبکه است. منظور از فعال، آدرس*هایی است که حداقل یک بار اقدام به ثبت یک تراکنش در مدت معین کرده باشند.


به طور خاص، تعداد آدرس*های دارای بیت کوین تا 24 مارس(4 فروردین)، 40.25 میلیون بود که بالاترین رقم از زمان پیدایش این ارز دیجیتال است، همانطور که در نمودار به اشتراک گذاشته شده توسط پلتفرم تحلیل رمزنگاری هوش مصنوعی IntoTheBlock در 25 مارس(دیروز) نشان داده شده است.


بر اساس توییت پلتفرم تحقیقاتی، تعداد آدرس*هایی که بیت کوین را در اختیار دارند در ماه فوریه(بهمن) کاهش یافته است، اما به رشد خود ادامه می*دهد و رکوردهای جدیدی را ثبت می*کند.


⚫️ فینبولد همچنین در 14 مارس(23 اسفند) بالاترین رکورد قبلی را گزارش کرده بود، زمانی که میانگین تعداد آدرس*های دارای بیت کوین به 39.7 میلیون رسید، پس از اینکه 888000 آدرس جدید دارای موجودی بیت کوین از ابتدای سال 2022 به شبکه پیوستند.


نکته قابل توجه، یک هفته قبل از آخرین توسعه، Finbold گزارش داده بود که هولدرهای بلندمدت بیت کوین تصمیم می گیرند دارایی های خود را انباشت کنند، بدون اینکه تحت تاثیر نوسانات بازار ارزهای دیجیتال قرار گیرند.


⚪️ در آن زمان، کل موجودی بیت کوین در کیف پول سرمایه گذارانی که آن را برای بیش از یک سال در اختیار داشتند، بیش از 11.7 میلیون بیت کوین (حدود 518.46 میلیارد دلار در زمان انتشار) بود که از نوامبر 2021 یک سیر صعودی را ثبت کرد.
این پلتفرم همچنین اینگونه اضافه کرد: “این به افزایش علاقه و پذیرش بیت کوین اشاره دارد.”