✅ افزایش مارکت کپ ترا (luna)


هفته ی پیش coin market cap گزارشی منتشر کرد که بر طبق این گزارش پس از بهبود بازار ارزهای دیجیتال و تصمیم آینده فدرال رزرو، که انتظار می*رود باعث افزایش نوسانات در بازار شود، مارکت کپ ترا (LUNA) اخیراً تقریباً ۳ میلیارد دلار افزایش یافته است.


همانطور که نمودار یکی از بزرگترین رقبای اتریوم نشان می دهد، LUNA در حال حاضر برخلاف بیشتر بازار ارزهای دیجیتال در یک روند صعودی شدید حرکت می کند. در ۱۷ روز گذشته، LUNA بیش از ۶۴ درصد به قیمت خود افزوده است، در حالی که اتریوم در مدت مشابه حدود ۱۵ درصد افت کرده است.


هم سود در معاملات این رمزارز و هم پس*زمینه فاندامنتالی آن، دلیل روند صعودی شدید LUNA را توضیح می*دهد. نسخه wrapped این رمزارز که سرمایه گذاران در شبکه های مختلف مانند اتریوم را در معرض خود قرار می دهد نشان می دهد که معاملات ترا برای سرمایه گذاران لذت بخش تر از دارایی های مشابه به نظر می رسد.


⭕️ حال اگر بخواهیم کمی راجع به تاریخچه فاندامنتالی این ارز صحبت کنیم باید بگوییم که ترا یک پروتکل بلاک چین است که از استیبل کوین*های ثابت فیات برای اکوسیستم پرداخت خود استفاده می*کند. در حال حاضر انواع مختلفی از استیبل کوین*های متصل به دلار آمریکا، وون کره جنوبی، توگریک مغولی و غیره را ارائه می*دهد.


و البته یکی دیگر از دلایل رشد این رمزارز می تواند به افزایش تقاضا برای استیبل کوین ها مرتبط باشد، زیرا اکثر سرمایه گذاران در بازار به طور فعال وجوه دیجیتال خود را از صرافی های متمرکز خارج می کنند و آنها را در کیف پول های خصوصی یا DEX قرار می دهند.