✅ ورود بانک تایلندی و شرکت chevron آمریکا به متاورس


امروزه اخبار زیادی در رابطه با ویژگی های متاورس و ورود غول های تجاری به این دنیا شنیده ایم که امروز هم میخواهیم در این مقاله در رابطه با ورود دو غول دیگر به این دنیا صحبت کنیم


������بانک تایلندی


بانک تجاری سیام (SCB) تایلند رسماً اعلام کرد که اولین دفتر مرکزی متاورس خود را در Sandbox متاورس راه اندازی می کند. این از طریق SCB 10X، بازو و ساخت و ساز سرمایه گذاری SCB خواهد بود. با این تصمیم، بانک تایلند به دومین سازمان مالی بزرگ تبدیل شد که در دنیای مجازی جای خود را پیدا کرد. اولین مورد جی پی مورگان است.
همچنین، SCB گفت که در 11 مارس(20اسفند) میزبان «خانه باز در متاورس» خواهد بود تا دفتر مرکزی مجازی خود را به نمایش بگذارد. اینجاست که قصد دارد میزبان کارگاه ها و بحث ها باشد.


همچنین لازم به ذکر است که SCB جدا از اینکه بزرگترین بانک است، قدیمی ترین بانک در تایلند نیز می باشد. بنابراین، سرمایه*گذاری یک بانک قدیمی در حوزه*های دیجیتال جدید احتمالاً الهام*بخش بسیاری از مؤسسات مالی خواهد بود که در حصار کریپتو و قلمرو متاورس هستند.


������ غول انرژی ایالات متحده شِوْرون


غول نفت*وگاز شِوْرون (Chevron) مستقر در سان رامون، کالیفرنیا، جدیدترین شرکت بزرگی است که اقدام به ثبت نماد بازرگانی در رابطه با دنیای متاورس در اداره ثبت اختراع و نشان تجاری ایالات متحده آمریکا (USPTO) کرده است.


این شرکت چند ملیتی قصد دارد از طریق متاورس طیف وسیعی از کالاهای مجازی از قبیل سوخت، گاز و محصولات انرژی تجدیدپذیر را ارائه دهد.


شرکت شِوْرون همچنین قصد دارد خدمات غیرتجاری و خرده*فروشی آنلاین را با قابلیت ارائه محصولات مذکور فراهم کند.


یکی از درخواست های شِوْرون همچنین حاکی از آن است که این شرکت قصد دارد خدمات سرگرمی در دنیای متاورس ارائه کند.


شِوْرون یکی از جانشینان شرکت نفت و گاز استاندارد اویل که در سال 1911 به وسیله حکم دیوان عالی ایالات متحده انحلال و به اجزای کوچک تری تبدیل شد ، است.


این شرکت انرژی در ژانویه(دی-بهمن) با همراهی دو شرکت Reliance و Total ، شرکت Vakt ، پلت فرم معاملاتی مبتنی بر بلاک چین برای معاملات نفت، را تحت حمایت قرار داد.