ستخر استخراج ViaBTC : لایتکوین برادر دوقلوی بیتکوین


همانطور که همه در حوزه ارزدیجیتال می*دانند، لایت کوین به عنوان نقره و بیت کوین طلای دیجیتال است اما چنین گفته*ای بی*اساس نیست. لایت کوین به عنوان یکی از اولین رمزارزها در بازار معاملات، به بخشی منظم از سبد سهام موسسات سرمایه گذاری بزرگ تبدیل شده است. برای مثال، Grayscale، لایتکوین را مدت*ها پیش در فهرست سبدهای خود گنجانده بود و دارایی LTC فعلی آن 159 میلیون دلار است. به لطف برخی پیشرفت*ها در فناوری بلاک چین که محدودیت*های بیت*کوین را برطرف می*کند، لایت*کوین به گزینه*ای موفق و راحت*تر در معاملات کوچک در زندگی روزمره تبدیل شده است.


������ در قیاس با بیت کوین که برای تولید یک بلاک به ۱۰ دقیقه زمان نیاز دارد، لایت کوین تنها به ۲/۵ دقیقه زمان نیاز دارد. بنابراین، با تأیید سریع تر تراکنش و کارمزد تراکنش بسیار کم، لایت کوین به گزینه پرداخت خوبی برای مکان هایی با تراکنش های کوچک تبدیل شده است. این دقیقاً با هدف اصلی بنیانگذار آن (چارلی لی) از تبدیل لایت کوین به نسخه (لایت) بیتکوین مطابقت دارد.


و انتظار می رود که شبکه لایت کوین 84 میلیون لایت کوین تولید کند که چهار برابر میزان کوین های صادر شده توسط شبکه بیت کوین است. تفاوت بین این دو در این است که مکانیسم اثبات بار کاری لایت کوین از الگوریتم رمزگذاری شده اسکریپت استفاده می کند، در حالی که بیت کوین از الگوریتم sha256 استفاده می کند. محاسبه الگوریتم اسکریپت بیشتر طول می کشد و به حافظه بیشتری نیاز دارد. این الگوریتم با ایجاد مشکل در تمرکز هش ها و پراکندگی ماینرها از حملات 51 درصدی جلوگیری می کند. از آنجایی که الگوریتم رمزگذاری لایت کوین با بیت کوین متفاوت است، نمی توان از ماینر بیت کوین برای استخراج لایت کوین استفاده کرد چون از لایت کوین در برابر حمله برای توسعه عادی محافظت می کند.


تا مارس ۲۰۲۲ مقدار ۶۹/۸۵ میلیون LTC از مجموع ۸۴ میلیون مورد استخراج شده است. بنیاد لایت کوین اخیرا تخمین زده است که بیش از ۱۰۰ سال طول می کشد تا LTC به طور کامل استخراج شود (حدود سال ۲۱۴۰). از آنجا که هاوینگ هر چهار سال یه بار میباشد - در حال حاضر، ماینرها می توانند برای هر بلاک تولید شده ۱۲/۵ لایتکوین دریافت کنند.
ارزش کل بازار لایت کوین اکنون به ۷/۳ میلیارد دلار رسیده است (رتبه ۲۱ در کوین مارکت کپ). کل هش ریت شبکه ۴۱۷/۳۳ تراهش بر ثانیه است (از ۱۵ مارس ۲۰۲۲). اما استخراج لایت کوین توسط بسیاری از استخرهای ماینینگ پشتیبانی نمی شود، که ارتباط زیادی با الگوریتم لایت کوین دارد.


اگرچه لایت کوین و بیت کوین به دلیل الگوریتم های مختلف نمی توانند از یک ماینر استفاده کنند، اما یک چیز مشترک دارند: هر دو ماشین های ماینر های اختصاصی خود را دارند. بیت کوین دارای ماینرهای ASIC است، در حالی که لایت کوین دارای ماینر های Antminer L7، و Innosilicon A6+ و ... است. همانطور که از رتبه بندی سود استخراج ViaBTC مشاهده می شود، درآمد روزانه Antminer L7 بسیار قابل توجه است


برای پاسخگویی به اکثر کاربران برای پشتیبانی و استفاده ی طولانی مدت از ViaBTC و افزایش درآمد اکثر ماینرها با استخراج LTC، استخر ViaBTC استخراج ادغام شده LTC و DOGE را در سال 2019 راه اندازی کرد، یعنی استخراج لایت کوین برای دریافت دوج کوین به عنوان پاداش. . اگر به استخراج ادغام شده علاقمند هستید، می توانید این مقاله را دنبال کنید (https:// link.medium.com/6bTrlKUkrob).


اگرچه لایت کوین اغلب به عنوان بزرگترین «آلت کوین»در مقابل بیت کوین مورد تمسخر قرار می گیرد،اما طبق داده های مربوطه، در حال حاضر بیش از ۲۰۰۰ تاجر یا فروشگاه در سراسر جهان لایت کوین را برای پرداخت پذیرفته اند و لایت کوین از نظر استفاده جهانی پس از بیت کوین در رتبه دوم قرار دارد. . در زمان نوشتن این مقاله، قیمت لایت کوین ۱۱۰ دلار میباشد .