چند وقتی است که دائما در حال شنیدن اخبار جدید در رابطه با جنگ پیش آمده بین روسیه و اوکراین هستیم و امروز هم در این مقاله میخواهیم به این موضوع بپردازیم که آیا این جنگ تاثیراتی بر روی دنیای ارز دیجیتال نیز دارد یا خیر ؟


سازمان imf (صندوق بین المللی پول ) در چند روز گذشته گزارشی ارائه داد در آن هشداری داده شده بود که جنگ جاری در اروپا و تحریم*های مرتبط با آن «تأثیر شدیدی بر اقتصاد جهانی» خواهد داشت.


������ گزارش صندوق بین*المللی پول تشریح می کند، همه این*ها بر «فشارهای تورمی ناشی از اختلالات زنجیره تأمین» افزوده است و می*تواند بازگشت به وضع اولیه پیش از همه*گیری کووید-۱۹ را کند کند. بیانیه صندوق بین*المللی پول می*افزاید: شوک*های قیمت در سراسر جهان تأثیر گذار خواهد بود، به*ویژه بر خانواده*های فقیر که غذا و سوخت سهم بیشتری از هزینه*ها را برای آنها تشکیل می*دهد.


همچنین این گزارش توضیح می*دهد که مسائل مربوط به جنگ می*تواند منجر به عواقب اقتصادی در هزاران کشور شود. در بیانیه وزارت ارتباطات صندوق بین*المللی پول خاطرنشان می*شود: «اگر درگیری تشدید شود، آسیب اقتصادی ویرانگرتر خواهد بود – تحریم*های روسیه همچنین تأثیر قابل*توجهی بر اقتصاد جهانی و بازارهای مالی خواهد داشت و به کشورهای دیگر سرایت می*کند».


������ همچنین این صندوق خاطرنشان کرد که آسیب های جدی به زیرساخت ها در اوکراین وارد شده است. هفته گذشته، صندوق بین المللی پول توضیح داد که این کشور 2.2 میلیارد دلار از هم اکنون تا پایان ژوئن در دسترس دارد.صندوق بین*المللی پول در 1 مارس(10اسفند) توضیح داد علاوه بر این، گروه بانک جهانی، گروهی متشکل از پنج نهاد بین*المللی که به کشورها وام*های اهرمی می*دهد، در حال آماده*سازی بسته حمایتی 3 میلیارد دلاری در ماه*های آینده است.


⚫️ اما از سوی دیگر رائول پال سرمایه*گذار و تاریخدان اقتصادی، در توییتر به سرمایه*گذاران یادآوری کرد که در این شرایط نباید به اخبار رسانه*های جریان اصلی توجه کنند. او در عوض از معامله*گران خواست تا یک برنامه بلندمدت داشته باشند و به آن وفادار بمانند.


لارک دیویس، تحلیلگر و یوتیوبر مشهور نیز به نوبه*ی خود به معامله*گران یادآور شد که باید به برنامه*های خود متعهد بمانند. او به طرفداران خود تذکر داد که شک و تردید در چنین زمانی طبیعی است و نباید از ترس دست به معاملات اشتباه بزنند.