افزایش هش ریت در گرافیک های nvidia


������ جدید ترین اورکلاک انجام شده بر روی کارت گرافیک های nvidia باعث شده تا میزان هش ریت آن از 20 درصد به 40 درصد افزایش پیدا کند و این می تواند خبر خوبی برای دارندگان کارت گرافیک های nvidia باشد.


⚪️ نحوه عملکرد در این اورکلاک اینگونه است که درایور خصوصی که محدودیت*ها را از روی کارت*های گرافیک حذف می*کند، امکان افزایش بازده استخراج را از ۲۰ به ۴۰ درصد می*دهد. که در ابتدا، این شرکت هش ریت هر قطعه GPU را قبل از انتشار عمومی محدود کرده بود.


پس از اورکلاک اولیه، گروه LAPSUS پیامی را منتشر کرد که در آن از فروش درایور سفارشی*سازی شده که محدودیت LHR ارائه شده توسط سازنده را حذف می*کند، خبر داده است. با توجه به این پیام، این درایور برای سری پردازنده*های گرافیکی RTX 3000 انویدیا کار خواهد کرد.


⚫️ در سال ۲۰۲۱، انویدیا یک پردازشگر Crypto Mining اختصاصی منتشر کرد که در فوریه ۲۰۲۱ (بهمن) هش ریت بسیار بالاتری را ارائه می کرد. اما علیرغم راه*اندازی پر سر و صدا و امیدهای زیاد برای این محصول، عدم بروزرسانی و قابلیت استفاده کم باعث کاهش فروش آن شد.


������با توجه به هش ریت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال PoW، ماینرهای کوچک به دلیل کاهش شدید درآمد، بازار را ترک می کنند. اما شرکت*هایی مانند ماراتون با استخراج ۳۱۹۷ بیت کوین در سال ۲۰۲۱ با ۳۲،۱۵۰ ماینر، پیشنهادات خود را افزایش می*دهند. این شرکت تا ۲۸ فوریه ۲۰۲۲ (۹ اسفند) تقریباً ۸۹۵۶ بیت کوین در اختیار داشته است.