ادغام مزارع برتر جهان ؛ برای پرکردن شکاف اطلاعات کریپتو
در سال ۲۰۲۱ پس از تعطیلی گسترده مزارع ماینینگ در چین در ، یافتن مزارع ماینینگ برتر به یکی از دغدغه های اصلی ماینرهای امروزی تبدیل شده است. بر اساس گزارش مرکز تامین مالی جایگزین کمبریج (CCAF)، نرخ هش بیت کوین چین در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱، به مقدار 46 درصد بوده است، در حالی که ایالات متحده در همین موقع 16.8 درصد از کل هش بیتکوین در دست داشته است. پس از اینکه چین مزارع کریپتو را در سراسر کشور تعطیل کرد، نرخ هش بیت کوین ارائه شده در ایالات متحده به 35.1 درصد افزایش یافت و آن را به مرکز جهانی جدید هش بیت بیت کوین تبدیل کرد. در همین حال، هش ریت بیتکوین در مکان هایی مانند روسیه و قزاقستان نیز افزایش یافت.


این نشان می*دهد که اکثر ماینرهای چینی تصمیم به مهاجرت فعالیت خود به کشورهای دیگر بگیرند . با این حال، هنگام انتخاب یک مزرعه استخراج خارج از کشور در نقاط مختلف نیاز به ملاحظات فروانی دارد، چنین ملاحظاتی عبارتند از: آیا سیاست های کشور مقصد استخراج کریپتو را ممنوع می کند یا از آن استقبال می کند؟ آیا منابع برق محلی امکان استخراج کریپتو را فراهم می کند؟ آیا محیط منطقه بر برق ماینر ها تاثیر گذار است؟ آیا استخراج ارز با توجه به قیمت برق آنجا؛ موقعی که ماینرها با ظرفیت کامل کار می کنند سودآور است؟ علاوه بر این، باید عواملی مانند هزینه میزبانی که توسط مزرعه دریافت می*شود، سیاست*های مالیاتی منطقه، پتانسیل دادن مالیات احتمالی و غیره را نیز در نظر بگیرید.


بررسی نکردن شرایط بالا ممکن است خسارات جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد. زمانی شایعه شده بود که یک ماینر تمام دستگاه های ماینینگ خود را که در یک مزرعه در یک کشور خاص میزبانی میکرد، توسط مقامات محلی پس از ممنوعیت استخراج کریپتو مصادره شد. بدتر از آن، معدنچی یا ماینر به "آسیب رساندن به محیط زیست محلی" متهم شد و به شدت جریمه شد.


ما درستی این موارد را نمی دانیم. اما واقعیت این است که ماینرها برای پیدا کردن یک مزارع ماینینگ قابل اعتماد تلاش می کنند در حالی که مزارع استخراج نمی توانند خدمات میزبانی ثابتی برای ماینر های خود پیدا کنند. عدم تقارن اطلاعاتی ناشی از عواملی مانند صنعت، منطقه و زبان به مهره ای سخت در این فرآیند تبدیل شده است.


در پاسخ، استخر ViaBTC [مزارع معدن] را در دسامبر 2020 راه اندازی کرد تا به استخراج کنندگان کمک کند منابع را به راحتی پیدا کنند. در آوریل امسال، [شرکت*های معدن] را راه*اندازی کرد، یکی دیگر از مکان*های گردهمایی منابع برتر در صنعت، برای خدمت به کاربران و شرکای (ViaBTC). این دو سرویس، منابع و اطلاعات ارزشمندی را برای اکثر ماینرهایی که به دنبال مزارع استخراج در خارج از کشور هستند، ارائه خواهد کرد.


استخر ViaBTC به عنوان برترین استخر ماینینگ فراگیر در جهان، دو سال پیش پا به بازار جهانی گذاشته و اکنون به ارائه*دهنده خدمات ماینینگ یک مرحله*ای ایمن و پایدار برای کاربران در بیش از 130 کشور/منطقه در سراسر جهان تبدیل شده است. جهان با تکیه بر مزایای استخر بین المللی، منابع صنعت را یکپارچه می کند و منابع با کیفیت بالا را از طریق مکانیسم بررسی و آزمون در اختیار معدنچی ها قرار میدهد . مانند، مکان مزارع ماینینگ قابل اعتماد، قیمت برق محلی (هم در فصل سیل و هم در فصل خشک)، اطلاعات تماس، اندازه و حداقل تعداد ماینر های میزبان ( تعداد واحدها) و....
ماینرها می توانند اطلاعات فروش و خدمات شرکت های ماینینگ مختلف را با هم مقایسه کرده و بر اساس نیاز خود تصمیمات آگاهانه بگیرند


تلاش*های استخر (ViaBTC) برای یکپارچه*سازی منابع ممتاز و ارائه خدمات استخراج کارآمد به ماینرها همیشه در راستای تعهدات این شرکت یعنی بر اساس محوریت بازار و کاربران بوده است . استخر (ViaBTC) از زمان تأسیس خود در سال 2016، به مفهوم ایمنی، شفافیت، انصاف و آزادی پایبند بوده و با سال ها انباشت و خدمات خوب، شهرت خوبی در بین ماینرها به دست آورده است.


در آینده، استخر ViaBTC همچنان بر نوآوری در فناوری تمرکز خواهد کرد و روند توسعه صنعت بلاک چین را بررسی خواهد کرد. استخر ViaBTC با پیشرفته ترین فناوری مالی، قصد دارد آینده ای بهتر از طریق بلاک چین بسازد و چشم انداز خود را تحقق بخشد - با بیت کوین، جهان را به مکانی بهتر تبدیل کنیم.