استخر استخراج ViaBTC: محاسبه میزان مصرف برق ماینر ها:
یکی از عواملی که امروزه در عرصه استخراج رمز ارز ها بسیار مطرح می شود میزان مصرف برق ماینر ها می باشد. این عامل به قدری مهم است که به دنبال آن، برخی از کشور ها استفاده از این دستگاه را ممنوع اعلام کردند. خوب است اطلاع داشته باشید که در همه مواقع، هزینه مصرف انرژی این دستگاه قابل پیش بینی نبوده و ممکن است با ماه قبل یا بعد بسیار تفاوت داشته باشد.


قبل از هر چیزی برای اینکه بتوانید به لیست قیمتی برق دسترسی پیدا کنید باید به سایت رسمی وزارت نیرو مراجعه کنید. در سایت رسمی وزارت نیرو به صورت کامل برای شما جدول لیست های قیمت آورده شده است و شما می توانید از آن ها استفاده کنید.


برای اینکه بتوانید این محاسابت را انجام دهید، همانند فرمول زیر باید پیش بروید.


میزان برق مصرفی ماینر=انرژی دستگاه*24*30


برای اینکه شما این موضوع را بهتر متوجه شوید، برایتان یک مثال می زنیم تا بهتر این موضوع را دریافت کنید.


در این قسمت ما قصد داریم تا هزینه مصرف برق دستگاه ماینر S19 Pro که جدید ترین دستگاه ماینر کمپانی بیت مین می باشد را محاسبه کنیم. اگر این ماینر را بشناسید، یکی از قوی ترین دستگاه های ماینر نیز به حساب می آید. انرژی مصرفی این ماینر برابر با ” 3250 وات ” می باشد. پس بنابراین با وجود اعداد موجود، به سراغ محاسبه می رویم.


2340=3.25*24*30


در این مرحله ما توانستیم که میزان مصرف برق دستگاه ماینرمان را به دست بیاوریم. میزان مصرف برق دستگاه ماینر S19Pro برابر است با ” 2340KW/H “. حواستان باشد که واحد میزان برق مصرفی دستگاه در این مرحله به KW/H تبدیل می شود. حال برای اینکه بتوانید به نتیجه نهایی برسید باید عدد به دست آمده را در مصرف برق مورد نظرتان ” ضرب ” کنید تا هزینه ماهانه مصرف برقتان محاسبه بشود.
ماینر ها می توانند دارای انواع مختلفی از نظر مصرف انرژی باشند. برای استفاده ماینر ها در منزل احتیاج به یک مقدمه و برق های فشار قوی می باشد که در اکثر خانه ها این امکان وجود ندارد. برای استفاده از ماینر در خانه ممکن است مشکلاتی مانند سر و صدای زیاد و قطعی مداوم برق به وجود آید. در حالت کلی استفاده از ماینر در خانه توصیه نشده و بدون صرفه اقتصادی تلقی می شود. البته برخی از ماینر های کم مصرف و خانگی وجود دارد که می توان آن ها را تهیه کرده و در منزل استفاده نمود.