بانک Reserve هندوستان ارز دیجیتال منتشر شده توسط بانک مرکزی را بکار می برد


بانک Reserve هندوستان (RBI) اعلام کرده که به دنبال ایجاد ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) متعلق به خود پس از ملاقات با کمیته سیاست مالی (MPC) بنابر بیانیه مربوط به سیاست های قانونی و توسعه ای در تاریخ پنجشنبه، 5 آوریل است.
RBI گروه داخلی را مسئول بررسی مزایای بالقوه و امکان عملی شدن پروژه CBDC کرده که یافته هایشان را در قالب یک گزارش در ژوئن 2018 منتشر خواهند کرد.

جانشین مدیر عامل RBI، بی پی کانونگو به مجله خبری Times of India در روز پنجشنبه اطلاع داد که نوآوری های فناوری شامل ارزهای مجازی پتانسیل بهبود کارایی و شمول بیشتر سیتسم مالی را دارا هستند.
طبق گزارش دیروز Cointelegraph تلاش تحقیقاتی بانک Reserve در مورد CBDC حتی پس از اینکه تمام نهادهای مجاز از ارائه خدمات به مصرف کنندگان، تاجران یا صاحبان ارزهای رمزی منع شدند، هم ادامه یافت.موقعیت RBI، به عنوان بانکی که خواستار ارز دیجیتال مرکزی و ضد ارزهای رمزی مرکزیت زدا است، نشانگر تمایل زیاد بانک های مرکزی بین المللی برای نظارت بیشتر بر ارزهای دیجیتال خواهد بود.

یک روش برای حل نگرانی بانک های مرکزی در مورد پول شویی هماهنگی و همکاری با فناوری بلاکچین توسط خود موسسات است، همانطور که کانونگو دیروز تاکید داشت:
ما متوجه شدیم که فناوری بلاکچین مزایای زیادی برای بخش مالی دارد و به نظر ما باید از آنها به نفع اقتصاد استفاده کرد.

در ابتدای سال 2016، بانک انگلستان و بانک مردمی چین ایده ی انتشار ارزهای دیجیتال خود را منتشر کردند و در همان سال 90 بانک مرکزی در سر