گیورگی ماتولسی (György Matolcsy)، رئیس بانک ملی مجارستان، خواستار ممنوعیت خرید و فروش و استخراج ارزهای دیجیتال در تمام اتحادیه اروپاست.وی با اشاره به ممنوعیت مشابه در چین طی مقاله*ای با نام «زمان ممنوعیت خرید و فروش و استخراج ارز دیجیتال در اروپا فرا رسیده است!»، که توسط بانک ملی مجارستان منتشر شده، خواسته خود را مطرح کرده است.او همچنین به تصمیم بانک مرکزی روسیه برای ممنوعیت خرید و فروش و استخراج ارز دیجیتال در این کشور اشاره کرد و افزود: «من کاملاً با این پیشنهاد موافق هستم و از صحبت قانون*گذار مالی اتحادیه اروپا مبنی بر ممنوعیت استخراج بیت کوین حمایت می*کنم.»رییس بانک ملی مجارستان شدیداً معتقد است که ارزهای دیجیتال پتانسیل «خدمت*رسانی به فعالیت*های غیرقانونی و کلاهبرداری*های هرمی» را دارند. او همچنین با تأکید بر نگرانی*های بانک مرکزی روسیه اشاره کرد که تعیین قیمت ارزهای دیجیتال بر اساس نیاز احتمالی برای رشد در آینده تعیین می*شود؛ این موضوع شکل*گیری حباب را در پی دارد.در آخر این مقاله نیز برای مقابله با خطر بروز کلاهبرداری*های هرمی و شکل*گیری حباب خواستار ممنوعیت معامله و استخراج ارزهای دیجیتال در اروپا شد:«شهروندان و شرکت*های اتحادیه اروپا می*توانند در خارج از این اتحادیه دارایی دیجیتال داشته باشند، به*شرطی که قانون*گذاران بتوانند دارایی*های آنها را رصد کنند.»این تصمیمات و اظهارات در حالی است که در سپتامبر سال 2021 شاهد رونمایی از یک مجسمه برنزی از ساتوشی ناکاموتو در بوداپست بودیم.