کانال تلگرام تالار گفتگوی ارز دیجیتال

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: چند نوع ارز دیجیتال داریم؟

کاربر تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 ارسال

چند نوع ارز دیجیتال داریم؟

دوستان سلام
    این سوال که ارزهای دیجیتال به چند دسته تقسیم میشن رو خیلی داخل گوگل سرچ کردم. هر سایتی واسه خودش یه جوری دسته بندی کرده. یکی 5 دسته، یکی 10 دسته، یکی 13 دسته، یکی از نظر کاربرد، یکی از نظر فلان رفرنس...
    خلاصه اینکه بین علما اختلاف نظر هست!
    لینک مقاله دسته بندی ارزهای دیجیتال هر سایت رو پایین گذاشتم.
    یه سایت هست اون اومده بر اساس ویژگی ها تقسیم بندی کرده
    یکی دیگه هستش که اومده دونه دونه ارزهارو با نمادشون معرفی کرده و کلی جدول کشیده که من شخصا متوجهش نمیشم!
    بعد از اینا که رتبه های بالارو دارن یه سایت دیگه هست که اومده یکم مفصل تر توضیح داده و به چند مدل تقسیم کرده ارزهارو. شخصا بنظرم این سایته از بقیه بهتر توضیح داده.
    نتایج پایین تر نرفتم راستش چون هرچی بیشتر سایت هارو ببینم بیشتر گیج میشم.
    دوستان و کارشناسان عزیز ممنون میشم راهنمایی کنید.

Administrator coinmaster آواتار ها
    تشکر شده 66 بار در 46 ارسال
    هر کس ممکنه دیدگاه متفاوتی داشه باشه. یک سری از دارایی ها در کریپتو ممکنه مثل nft ها کاملا مشخص باشه که با ارزها متفوات هستند.ولی اینکه ارزهای موجود را که تعداد بسیار زیادی هستن بخواین دسته بندی کنید میتونه به سلیقه هر شخصی یک جور باشه. یکی بیاد بر اساس موارد فنی دسته بندی کنی یکی بیاد بر اساس مارکت کپ دسته بندی کنه و خیلی دسته بندی شاید بیش تز از 100 مدل بشه دسته بندی کرد.
    شما باید بفرمایید هدفتون از این سوال چیه؟ شاید بشه بهتر راهنمایی کرد

کاربر تازه وارد
    ممنون از راهنمایی شما.
    چند نفری هستن از بین اطرافیان من که دارم سعی میکنم با منطق و بصورت علمی ترغیبشون کنم تا روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنن.
    برای اینکه بتونم یه روند درست در معرفی ارزهایی که طبق پیشنهاد اساتید و بررسی های شخصی، مناسب سرمایه گذاری هستن بهشون معرفی کنم، میخوام بگم فلان دسته به فلان دلیل آینده خیلی خوبی داره و میتونه مناسب سرمایه گذاری باشه.
    به این دلیل دنبال چند تا مقاله هم هستم که به زبان ساده و قابل فهم دسته بندی ارزهارو انجام داده باشن که بتونم بعنوان رفرنس به این دوستان معرفی کنم.

بنده در خصوص جزئیات این کاری که مد نظر دارید نمی تونم نظر بدم. ولی یادتون باشه غیر قابل پیش بینی ترین مارکت دنیا مربوط به ارز دیجیتاله و حداقل بنده سعی میکنم کسی را تشویق به سرمایه گذاری در این زمینه نکنم، هر کس خودش باید به این نتیجه برسه که آیا توانایی قبول ریسک این بازار رو داره یا خیر. این کار شما باعث میشه اون ها اشتباهاتشون رو از چشم شما ببینند.

به جای این کار به اون ها بفرمایید این سرمایه گذاری ریسک بسیار بالایی داره و اگر قصد ورود دارید باید ضمن یک مطالعه کامل و با احتیاط از مبالغ کم شروع کنید و مطمن باشید که ضرر رو به عنوان یک بخش از سرمایه گذاری قبول کردید. به قول ایلان ماسک ما واقعیت رو اونطور که دوست داریم می بینیم نه اونطوری که هست. پس خیلی احتیاط کنید.

5. کاربر مقابل از coinmaster عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

کاربر تازه وارد

بیشتر هدفم مدیریت بهینه سبد خودمه

موضوع خیلی پیچیده شد.
    فکر میکنم بهتر باشه بقول شما اول اونارو با پایه و اساس داستان ارز دیجیتال آشنا کنم بعدش به این مرحله برسم.
    حالا خودم یه مقدار آشنایی دارم و این موضوعی که مطرح کردم بیشتر سوال خودمه تا چیزی که بخوام به دیگران منتقل کنم. یکی دو نفر از افرادی که تجربه بهتری دارن میگفتن سبد سرمایه گذاریتو تقسیم کن بین چند دسته و از هرکدوم یه مقدار بخر. مثلا گفتن یه مقدار ارز صرافی، یه مقدار ارز بازی و یه مقدار بیت کوین و آلت کوین و به همین صورت...
    ولی اینکه این دسته بندی از کجا اومده و آیا کلا دسته بندی دیگه ای وجود داره که بشه داخلش سرمایه گذاری کرد رو نمیدونم!

راستش، دسته بندی موضوع مهمی در سرمایه گذاری نیست موضوع مهم آشنایی با موارد اثر گذار بر بازار هست که تو کشور ما علاوه بر همه موارد جهانی نوسانات نرخ ارز هم بهش اضافه میشه . شما باید به روز باشید و مطالعه کاملی از انواع روش های خرید و فروش داشته باشید مثلا معاملات فیوچرز چیزیه که خیلی ها رو به ورشکستگی کشونده و خیلی ها هم باهاش پول خوبی به جیب میزنن ولی تفاوت موفقیت و شکست در این راه به موارد زیادی از جمله آکاهی و دانش بعلاوه بروز بودن و توانایی تحیلیل مسائل اقتصاد جهانی و استفاده از تجربه کارشناسانی که واقعا برای سود خودشون شما رو به جهت خاصی هدایت نمی کنن و صدها مورد دیگه که طی یکی دو سال اول شروع هر سرمایه گذار بعد از چند ضرر کاملا باهاش آشنا میشه و کسایی دوام میارن که همه سرمایشون رو بدون دانش ریسک نکرده باشن.

کاربر تازه وارد
    سلام .بهترین و باارزش ترین ارز دیجیتتال، ارز دیجیتال بیت کوین هست که ملکه تمام ارز های دنیاست. بین کوین آینده خوبی داره و بیشتر فعالان در این حوضه بهتر میدونن که بیت کوین طلای آینده است. برای خواندن ادامه مطلب روی لینک زیر کلیک کنید

کلمات کلیدی این موضوع